Blog kiedyś poświęcony Public Relations a dokładniej internetowemu wydaniu PR-u... Teraz - platforma przemyśleń wszelakich - aczkolwiek często związanych z komunikacją.
RSS
czwartek, 26 kwietnia 2007
Polski PR a Internet by MillwardBrown SMG/KRC

Blog Dominika Kaznowskiego zamieszcza kilka ciekawych badań prezentowanych na konresie. Najciekawszym jest zdecydowanie  to, które bada wykorzystanie Internetu przez polskich PRowców - 11% agencji wysyła informacje do bloggerów, 38% monitoruje blogi. Poza tym możecie poczytać także prezentację o obalaniu mitów nt  Internetu, podsumowanie polskiej sieci w 2006 oraz prezentację Karwatki i Woźniaka o tym, jak radzą sobie stare media w nowych czasach (lekko niejasna bez komentarza, ale zawsze).

 

czwartek, 19 kwietnia 2007
Virginia Tech - pomnik w Second Life

Uczucia mam, przyznam szczerze, mieszane.  Z jednej strony nie pasuje mi samo połączenie koncepcji i tematów gamingu i tej tragedii. Z drugiej strony, każdy wyraża swoje wsparcie, lub ból, na swój sposób. Tym razem więc jedynie informuję, nie oceniam. Więcej o temacie choćby na VH1 i Kotaku .

środa, 04 kwietnia 2007
Nadchodzą ciekawe czasy.

Doniesienia o 20-30% wzrostach branży w skali roku musiały się kiedyś przełożyć na zatrudnienie - i wygląda na to, że tak się dzieje. Zgodnie z raportem Proto ogłoszenia poświęcone poszukiwaniu PRowych pracowników osiągają właśnie szczyty - patrząc na wykres (via Proto) nie sposób się z tym nie zgodzić.

Mam niejasne wrażenie, że najlepsze dopiero przed nami. Połączenie rosnącego zapotrzebowania na pracowników, bardzo zaniżonych (relatywnie do branży reklamowej i do niezbędnej wiedzy i umiejętności) pensji, wreszcie wyjazdów znacznej części potencjalnego "narybku" na "zachód" - wszystko to może stać się bęczką prochu. Brakuje tylko iskierki i wejdziemy w fazę konsolidacji branży (od lat oczekiwanej) - najwięksi ściągną pracowników, mniejsi znikną z rynku, wszyscy podniosą fee aby sprostać rosnącym wymaganiom. Zobaczymy czy poradzę sobie jako wróżka - bo niniejszym wieszczę duuuuże zmiany. Rewolucja ? Zobaczymy za rok ;)