Blog kiedyś poświęcony Public Relations a dokładniej internetowemu wydaniu PR-u... Teraz - platforma przemyśleń wszelakich - aczkolwiek często związanych z komunikacją.
Blog > Komentarze do wpisu
Czy powinienem się zlustrować ?

(Off topic, nie PRowo, czasami muszę bo mnie roznosi)

Zastanawiam się czy nie poddać się aby lustracji, razem z dwoma milionami rodaków zmuszonych do tego nowym prawem. Urodziłem się w 1980, ale to jeszcze o niczym nie świadczy. Lata przed 1989 pamiętam dość mgliście, więc nie ręczę, że nie współpracowałem. Śliczny zielony rowerek, który tkwi gdzieś w moich wspomnieniach mógł być prezentem od bezpieki. Może niewinne pogaduszki w piaskownicy, o nowych odcinkach Robin Hooda i resorakach, były tylko przygrywką. Fakt, nie pamiętam z kim rozmawiałem. Pisałem średnio, ale może coś podpisałem. Może ktoś mnie zarejestrował.
Jako roczny obywatel PRL uczestniczyłem (od środka) w atakach zomowców na wrocławskie akademiki. Do dziś czasem śni mi się zapach gazu łzawiącego i uczucie duszenia – podobno maluchy owijano w mokre ręczniki, dla ochrony. Ale nie wiem i zaręczyć nie mogę, czy aby w mojej głowie nie narodziła się chęć kooperacji. Nie wiem czy – gdybym dostał taką propozycję – nie zechciałbym współpracować. Nie wiem czy nie sprzedałbym się za nowy wózek. Czy nie podpisałbym lojalki w zamian za zdjęcie mokrego ręcznika z twarzy i zapach powietrza, zamiast gazu.
Może więc jestem TW. I tak byłoby dobrze – dobrze, że TW a nie jeden z „Tych”, jeszcze gorszych. Choć, gdyby dobrze pogrzebać – pewnie widziano mnie gdzieś w okolicy jakiejś synagogi. Kiedy patrzę w lustro wątpliwości się rozwiewają. Nos w porządku, oczy niebieskie, włosy blond. Czysty aryjczyk… o cholera. Łapię za telefon i dzwonię do dziadka. Rozwiewa wątpliwości – dziadka Donalda Tuska zna tylko z telewizji, nie został nigdzie wcielony. Rodzina przyjechała ze wschodu, gdzieś z dalekiego Podlasia. Zrezygnowany uderzam rytmicznie głową w blat biurka – ze WSCHODU. No tak, bolszewik jak nic. Jeśli dziadek nie dostał kulki po 17 września to jak nic musiał kooperować i chodzić z czerwoną gwiazdą.
Całując Agatkę na dobranoc rozwiewam w sobie choć jedną wątpliwość – jestem hetero. Gdybym chciał kontynuować edukację, to Pan Minister mi pozwoli.

W ostatniej Polityce reportaż o Polakach w Irlandii. Znaczna jego część poświęcona Ani Paś, która znam ze studiów. Ania, jakieś niecałe dwa lata po wyjeździe, założyła i prowadzi w Irlandii dwie swoje gazety…
Ania mieszka w kraju gdzie są normalne drogi. W kraju, gdzie patrzą na to kim jesteś, a nie kim był Twój dziadek. W kraju, gdzie ludziom daje się szanse zamiast ich deptać. Gdzie Twojej firmy nie zamknie pani z urzędu skarbowego, z powodu głupich przepisów. Gdzie w szkołach uczy się o ewolucji. Gdzie premier nie chodzi po podgrzewanych chodnikach.
I jak myślicie. Zlustrować się ?
Czy wreszcie wyjechać ?

czwartek, 15 marca 2007, pr20

Polecane wpisy

  • Blogi z Bombaju

    Wpis po dłuuugiej przerwie – ale akurat coś bardzo ciekawego mi tu wpadło w oko. Kolega z Bombaju zwrócił naszą uwagę (via mail) na to, że nowe media zm

  • My, Europa.

    Tydzień spędzam w towarzystwie 75 osób, reprezentujących w sumie kilkadziesiąt państw (edited) – w tym oczywiście wszystkie europejskie. W ciągu tych ki

  • Stare media o nowych mediach

    Internet rzecz modna – więc obrodziło ostatnio w prasie artykułami o „Stukaniu się w Web 2.0”. Z jednej strony miłe – zawsze to jakieś p

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: scoop, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/03/15 17:40:39
Ja bym się tam dał zlustrować. Kto wie, skoro korzenie gdzieś na Podlasiu, to może i coś wspólnego z Prezydentem RP Kononowiczem?
Lepiej rozwiać wszelkie wątpliwości :)
-
Gość: anonim, *.chello.pl
2007/03/16 09:45:27
zlustruj sie badz wyjedz.

kilka slow na kartce nic cie nie kosztuje
-
2007/03/16 19:29:42
Fajny komentarz. Podeślij braci dziennikarskiej :)
-
andsol-br
2007/03/18 15:34:35
Szczerze pytasz? No to szczera odpowiedź: lustruj się codziennie. To bardzo zmniejszy polskie bezrobocie, AL (Armia Lustracyjna) powinna wreszcie przebić liczbowo dawną AK.

Przy okazji pomóż rozbudować MEN, pchnij emejla do p.Orzechowskiego, że gdy widzisz w tv jego męską twarzyczkę to dziwnie ciepło Ci się robi. I w jakich godzinach daje prywatne korepetycje z tej instrukcji dla gejów. Wydział Czystości Seksualnej MEN-u natychmiast przyjmie batalion ochraniarzy.
-
2007/03/20 23:13:46
pozdrowienia z podlasia:) przed wojna w bialymstoku zydzi stanowili ponad 50% mieszkancow. w innych miastach i miasteczkach rzadko te proporcje byly mniejsze, a bywalo ze 70, 80 a nawet 99 % mieszkancow stanowili zydzi. ci, ktorzy unikneli zaglady, czesto dzieki "wywozce" na sybir, musieli.... opuscic podlasie po wojnie. no to nie wiem co oznacza ta synagoga:)) a dylemat z lustracja masz ogromny... wyjechac? moze lepiej nie. szkoda kraju dla wybitnych osobistosci pokroju kononowicza,jurgiela,putry (wszyscy z podlasia) lepera, giertycha, kaczynskich itd... uff, jaka dluga bylaby ta lista